Hatalom – könyvajánló

Ma Naomi Alderman Hatalom című kötetéről hoztam könyvajánlót.

 

Ha inkább olvasni szeretnéd:

Ma Naomi Alderman Hatalom című kötetét hoztam el nektek.

Ez a könyv dióhéjban arról szól, hogy a lányokban kifejlődik egy extra szerv, ami erősebbé teszi őket, mint a férfiakat. A regény ennek a megjelenéséről és az emiatt kialakult helyzetről számol be.

Azt gondolom, az olvasók egy része disztópiaként gondol majd rá, azonban biztosan lesznek olyanok is, akik utópiaként élik meg a történteket. Mindenesetre egy biztos. Rettentően érdekes, nekem a Védett férfiakat juttatta eszembe, azonban míg ott elég homályosak a részletek, Alderman aprólékosan kidolgozott mindent.

Úgy épül fel a könyv, hogy az elején és a végén néhány levélváltást olvashatunk egy férfi és egy nő között, a közepén pedig magát a regényt. Ez az elején kissé zavaros is volt, azonban megígérem, a végén mindenre fény derül majd.

Azt is imádtam ebben a kötetben, hogy a regény szövegéhez néhol korleletek is csatlakoznak.

Több főhős jelenik meg, akiknek végigkövetjük a történetét, mindezt úgy, hogy a férfi és a női reakciókból is széleskörű lenyomatot kapunk.

Én személy szerint a nők reakcióival nem teljesen értek egyet, de ez nem azt jelenti, hogy nekem van igazam. Csupán azt gondolom, empatikusabbak vagyunk, mint a férfiak, így nálunk kevésbé játszana a bosszú egy ilyen helyzetben. Ti mit gondoltok, mit tennénk egy ilyen hirtelen jött hatalommal?

Végül Naomi Alderman Hatalom című könyvének fülszövege:

A ​nők a világ minden táján felfedezik, hogy különös erővel rendelkeznek.

Ujjuk egyetlen érintésével képesek szörnyű fájdalmat okozni, sőt: gyilkolni is.

A férfiak pedig rájönnek, hogy kicsúszott a kezükből az irányítás…

Elérkezett a Lányok Napja, de vajon hogyan fog véget érni?

A hatalom az elmúlt évek legnagyobb könyvsikereinek egyike, megjelenése óta megtalálható a legfontosabb sikerlistákon, 15 héten át szerepelt a New York Times mérvadó listáján. Már több, mit két tucat nyelvre lefordították, rendkívüli aktualitásával, melyben egy új, nők irányította jövőt vizionál, jelentős visszhangot váltott ki az irodalmi életben, a közéletben, a sajtóban és a politikában. Sorra kapja a fontos elismeréseket, a New York Times az év tíz legjobb könyve közé választotta, ahogyan Barack Obama is ajánlotta, mint az év egyik legfontosabb könyvét.

„Provokatív, korszak-meghatározó thriller.” (Guardian)

„Az éhezők viadala és A szolgálólány meséje – vegyítve.” (Cosmopolitan)

„Tökéletes. Okos, ijesztő, mulatságos.” (Daily Telegraph)

„Magával ragadó. Minden nőnek el kellene olvasni.” (The Times)

„Dermesztő. Egy irodalmi bomba.” (Financial Times)

„Sokkoló.” (Observer)

 

Ezeket a könyvajánlókat már láttad? Kattints a címre.

Gabrielle Bernstein: Az univerzum mindenben támogat

Alice Feeney: Időnként hazudok

Elizabeth Gilbert: Hűség

Ani